Yapay Zeka Mart Sonu İçin XRP ve SHIB Coin Fiyatını Öngördü!

Kripto piyasasında boğalar tüm güçleriyle koşuyor. Lider kripto para Bitcoin ATH seviyesinde dokunmak üzere. Hatta analistler bu eşiği geçeceğini tahmin ediyor. Bu arada piyasada tam anlamıyla bir meme coin rüzgarı esiyor. Bu pozitif atmosferde yapay zekanın XRP ve SHIB Coin için ay sonu tahminlerine baktık.

Yapay zeka 31 Mart için SHIB Coin fiyatını tahmin ediyor

Kripto para sektöründeki varlıkların çoğunluğu hala yükseliş modunda. Bu yüzden, ünlü köpek temalı meme token Shiba Inu (SHIB Coin) da farklı değil. Makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) algoritmaları yakın gelecekte ‘Dogecoin katili’ için daha fazla ilerleme öngörüyor. Özellikle, kripto analiz ve tahmin platformu PricePredictions’taki gelişmiş fiyat tahmin algoritması, SHIB Coin fiyatının daha da artacağını ve 31 Mart’a kadar 0,000043 dolara ulaşacağını öngörüyor.

SHIB Coin 1 aylık fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

Gerçekten de, Bollinger Bantları (BB), ortalama gerçek aralık (ATR), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) ve daha fazlası gibi göstergeleri kullanan algoritma doğruysa, SHIB Coin fiyatında mevcut miktarından %11,54’lük bir artış anlamına gelecek.

SHIB Coin fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shiba Inu geçtiğimiz haftalarda etkileyici sonuçlar elde etti. Böylece, piyasa değeri açısından ana rakibi Dogecoin’e çok yaklaştı. Şu anda bu listeye göre kripto alanındaki en büyük onuncu varlık olarak yerini alıyor. Bu da ‘DOGE katili’ anlatısına yakıt sağlıyor. Yazı sırasında 0,0000385525 dolardan işlem görüyordu. Bu da son 24 saatte %42,59’luk bir kazanca işaret ediyor. Bunun yanı sıra SHIB Coin önceki yedi günde %272,55’lik muazzam bir artış gördü. Ayrıca, geçtiğimiz ay %327,34’lük bir ilerleme kaydetti.

Bu arada, Shiba Inu’nun teknik analiz (TA) göstergelerindeki hissiyatı da son derece yükselişte. Göstergeler, hem 1 haftalık hem de 1 aylık zaman dilimlerinde ‘güçlü alım’a işaret ediyor. Bunlardan ilki 3’te ‘alım’ bölgesindeki osilatörlere ve 12’de ‘güçlü alım’a işaret eden hareketli ortalamalara (MA) dayanıyor.

SHIB 1 haftalık duyarlılık göstergeleri. Kaynak: TradingView

Yapay zeka 31 Mart için XRP fiyatını tahmin ediyor

Kripto para sektöründeki olağanüstü yükseliş eğilimi, 0,65 dolar eşiğini çoktan aşmış olan XRP de dahil olmak üzere varlıklarının fiyatını yukarı çekmeye devam ederken, makine öğrenimi ve yapay zeka (AI) algoritmaları yakın gelecekte daha fazla ilerleme olacağını öngörüyor. PricePredictions’ın kullandığı gelişmiş fiyat tahmin algoritmalarına göre, XRP Mart ayı boyunca fiyatını artırmaya devam edecek. Buna göre potansiyel olarak 31 Mart’a kadar 0,70067 dolara ulaşması mümkün. Bu da yazı sırasındaki XRP fiyatından %6,26033’lük bir artışı temsil ediyor.

XRP 1 aylık fiyat tahmini. Kaynak: PricePredictions

XRP fiyat analizi

Özellikle, XRP yazı sırasında 0,65939 dolardan el değiştiriyor. Bu da son 24 saatte %6,31’lik bir artışa işaret ediyor. Ayrıca token önceki yedi gündeki %23,84’lük ilerleme kaydetti. Buna ek olarak geçtiğimiz ay %26,89 değer kazandı. Aynı zamanda, 1 günlük, 1 haftalık ve 1 aylık teknik analiz (TA) göstergelerinde XRP’ye yönelik duyarlılık da son derece iyimser. Bunların hepsi XRP için bir ‘satın alma’ öneriyor.

XRP 1 haftalık duyarlılık göstergeleri. Kaynak: TradingView

XRP fiyatının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir menkul kıymet olarak gördüğü XRP’nin yasadışı satışını yapmakla suçladığı Blockchain şirketi Ripple’a karşı yürüttüğü yasal savaşla ilgili gelişmelere yanıt olarak sık sık hareket ettiğini de belirtmek önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx