Suudi bir prens, şahinleri için uçakta 80 koltuk bileti aldı …Gelişigüzel sohbet eden insanlardan pek de farklı değiller…

Sandalyelerin arkalıklarındaki tahtaların üzerinde oturan yaklaşık 80 kukuletalı şahin. Kuşlar dik oturuyorlar ve 11 km yükseklikte uçuşları sırasında gelişigüzel sohbet eden insanlardan pek de farklı değiller.

Tarihi videolar ve diğer kaynaklar, kuşların bir Suudi prensine ait olduğunu ve kraliyet şahsının her koltuğu kuşlar için ayırdığını iddia ediyor.

Ancak öncelikle Batı kültürüne aşina olan insanlara tuhaf gelse de kuşların taşınması Orta Doğu’da o kadar da alışılmadık bir olay değil. Şahin, yakınlardaki BAE’nin ulusal kuşu olup, eğitimi bölgede binlerce yıldır sürdürülmekte olup popüler bir eğlence olmaya devam etmektedir.
Eyaletin İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığı’na göre şahinler, BAE’de üç yıl geçerli kendi pasaportlarını alabilecek. Bu onların Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Pakistan, Fas ve Suriye’ye seyahat etmelerine olanak tanıyor.

Bazı havayollarının kuş politikaları vardır, bu nedenle bunların uçaklarda taşınması yaygındır. Bu fotoğrafın hangi havayolu şirketi tarafından çekildiği bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir