Spor medyasında Galatasaray haberleri… Şeytan ayrıntıda gizlidir

Odatv-Özel

Galatasaray, bu sezon yüksek maliyetli yıldız futbolcularla kurduğu kadrosuyla gücüne güç kattı.

Son olarak Şampiyonlar Ligi’ndeki Manchester United galibiyetiyle göğsümüzü kabartan sarı kırmızılı ekip hakkında son dönemde yapılan maddiyata yönelik haberlerin sayısındaki artış dikkat çekiyor.

Hürriyet’te yapılan haberle başlayan furya devam ediyor.

Florya’da 20 dönümlük payı bulunan Galatasaray’ın, satın alınan bölümle birlikte 60 dönümlük alana inşaat ve villa projesi yapacağı belirtilen haber, Hürriyet gazetesinde ‘başarılı icraat’ olarak manşete taşındı.

Galatasaray’ın gelirlerini katlayacağını ve Florya’da hedefin en az 10 Milyar TL olduğu ifade edildi.

Bugün ise spor kamuoyunda art arda haberler yayınlandı.

Galatasaray’ın GS Store mağazalarında rekor kırdığı ifade edilerek, ilk 4 ayında 200 milyon TL’ye yakın kâr elde ederek rekor kırıldığı kaydedildi.

Ayrıca, Cumhuriyet’in 100. yılına özel tasarlanan sarı kırmızı çubuklu formanın 29 Ekim’de satışa sunulacağı ve Fiyatı 2 bin 600 TL olarak belirlenen üründen önemli bir gelir elde edilmesi beklendiği ifade edildi.

Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, sarı-kırmızılı kulübün bu sezon 200 milyon avro geliri geçtiğini dile getirmişti.

GÖZALTINA ALINAN SPONSOR

Tüm bu yüksek para haberlerinin ardından bazı ilginç gelişmeler de haberlere konu oldu. Galatasaray ile Başkent İnşaat arasında imzalanan sponsorluk anlaşması sırasında; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında eli cebinde yürüyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a göndermede bulunan Uğur Vergili, ‘Şahinler’ suç örgütüne yapılan operasyon kapsamında geçen hafta yakalandı.

Şahinler suç örgütünün finansmanı olduğu tespit edilen Uğur Vergili, Çekmeköy’de kız arkadaşının evinde yakalanmış ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Başkent İnşaat, Galatasaray’ın resmi internet sitesinde hala sponsor olarak yer alıyor.

ŞAHİNLER’DEN NEF DETAYI

Kamuoyuna yansıyan bir diğer ilginç haber ise Şahinler Çetesi’ne yapılan operasyonda firar eden örgüt yöneticisi Hasan Akdeniz oldu.

T24’ün haberine göre Hasan Akdeniz kendisini “NEF” projesiyle tanınan Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. unvanlı şirketin mali müşaviri olarak tanıştırdı. Odatv bunun üzerine Şahinler Çetesi yöneticisi Hasan Akdeniz’in HADES adlı şirketini araştırdı.

Bu şirketin internet sitesinde yer alan “projelerimiz” kısmında yer alan bilgilere göre Hasan Akdeniz Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’a ait NEF şirketinin projelerine satış danışmanlığı yapıyor.

Firari mafyadan neler çıktı… Erden Timur ve NEF detayı… Hangi vekil evine konuk oldu… Odatv’ye konuştuGüncel

MARKA KİME EMANET

Yine bugün haberlere konu olan bir diğer gelişme ise öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş ile ilgiliydi. DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre MHP, avukat Serdar Öktem’in tahliyesini istedi.

Serdar Öktem’in yolu da Galatasaray ile kesişmişti. Serdar Öktem, Burak Elmas başkanlığı döneminde Galatasaray mağazacılık şirketinin avukatlığını üstlenmişti.

Galatasaray markası kime emanetGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx