Şeytani Dolandırıcılık Yöntemi! Tüm Malınız Mülkünüz Elinizden Gidebilir, Bunu Hemen Yapın

YouTube kanalında önemli bilgiler veren avukat Bilal Yavuz, şeytani bir dolandırıcılık yöntemini anlattı. Yavuz, “Tüm malınız mülkünüz elinizden gidebilir” uyarısında bulundu.

Avukat Bilal Yavuz “Kıymetli arkadaşlar merhabalar. Bugünkü videomuza bir takipçimizin mesajını okuyarak başlayalım” diyerek bir dolandırıcılık öyküsünü anlattı.

Bir takipçisinden gelen mesajı paylaşan Yavuz, şunları anlattı:

“Sizin bir videonuzu seyrettikten sonra e devletimi kontrol ettiğimde adıma icra takibi açıldığını gördüm ve altı aydır uğraşıyorum diyerek bize teşekkür etmiş. Bakın, kargo görevlileri gibi birçok insanın elinde senin T.C kimlik numaran, adresin, telefonun bütün bilgilerin var.

Hiçbir şekilde güvende değilsin. Yaz mevsimi yaklaşıyor. Birçoğumuz oturduğumuz şehirlerden kısa süre de olsa ayrılıp tatile veya şehir dışına gideceğiz.

Dolandırıcılar, sen tatildeyken bankada bulunan tüm hesaplarını boşaltırlar. Bir dolandırıcı seni hedef aldı. Sen, yaşadığın şehirden ayrılıp tatile gittiğinde adliyeye gidip sana karşı icra takibi başlattı.
Elinde hiçbir delil olmasa bile icra takibi başlatabilir. İcra kağıtları senin resmiyette oturduğun adresine geldi. Sen evde olmadığın için evraklar muhtara bırakıldı. Muhtara bırakıldığında, sana haber verilmiş sayılır.

Kimse sana icra açıldığını haber vermek için seni aramaya, bulmaya çalışmaz, peşinde koşmaz. Muhtara tebligat bırakıldı. Sana haber verilmiş sayıldı. Şehir dışında olduğundan haberi olmadı itiraz da etmedin. İcrayı kabul etmiş sayıldın.

Sen tatildeyken bankadaki bütün parana haciz koyup çekerler. Hayatın alt üst olur. Şimdi sana öyle muhteşem bir bilgi vericem ki bir dakikanı ayırıp dediklerimi yaparsan kendini garantiye almış olacaksın.

  1. Telefonunun mesaj yazma bölümüne gir, TC Kimlik No.’nu yaz.
  2. Yanına da Kişisel Abone yazıp 4060’a mesaj gönder.
  3. Bu sayede Adalet Bakanlığı’nın bilgilendirme sistemine kayıt oldun.
  4. Hakkında icra takibi açılırsa telefonuna hemen mesaj gönderilecek.
  5. Daha kağıtlar evine gelmeden senin haberin olacak.
  6. Eğer böyle bir olay yaşanır ve sistem sana bir mesaj gönderirse 1.5 TL gibi bir ücreti var.
  7. Mesaj gönderilmezse herhangi bir ücreti yok.
  8. Eğer bunu yapmazsan ve sen şehir dışındaysan, hakkında icra takibi açılıp tebligat muhtara bırakılırsa tüm malın mülkün hiç tahmin etmediğin bir anda dolandırıcıların eline geçer.
  9. Yıllarca mahkemelerde paranı geri almak için mahvolursun. Kendinizi garantiye almak için sisteme kaydınızı yaptırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx