Meteoroloji uzmanı tarih verip uyardı! ”Herkesi şaşırtacak bir gün”

Barajlar alarm verirken, sağanak yağış ne zaman gelecek, yağmur ne zaman yağacak diye merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu raporunu yayınladı. Önce sağanak ardından sıcaklar geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ege, Batı Akdeniz, Eskişehir çevreleri, Konya’nın güney ve batı ilçeleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ UZMANI TARİH VERİP UYARDI! ”HERKESİ ŞAŞIRTACAK BİR GÜN”

Öte yandan hava durumu konusunda birçok vatandaşın takından takip ettiği bir isim olan Kerem Ökten de sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

4 Kasım’da havalar soğuma öncesi çok ısınacak. Aşırı sıcak olacak. 4 Kasım herkesi şaşırtacak bir gün. Sıcaklık batıda bir çok yerde gölgede 30 dereceyi de geçecek. Bu aşırı sıcak hava dalgası kısa süreli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx