Manchester City’nin sahibi City Group’un Rams Başakşehir’i satın alacağını ilk kez Patronlar Dünyası 6 ay önce duyurdu

Süper Lig ekibi Rams Başakşehir Futbol Kulübü’nün İngiliz Premier Lig’in güçlü takımı Manchester City’nin de sahibi olan City Grubu’na satılması için prensip anlaşmasına varıldığı bildirildi.

İngiliz Guardian’dan James Nalton’un verdiği habere göre, İstanbul ekibi ile City Grubu’nun kulübün satışı için önprotokolü imzalanmak üzere olduğu iddia edildi. Gazeteci James Nalton, “İstanbul Başakşehir temsilcileri bugün Etihad’da. Türk kulübü, City Football Group’un son üyesi olacak.” açıklamasında bulundu.

Nalton Başakşehir’in satışı hakkında ise “Bu konuda bazı açıklamalar geldi. İstanbul Başakşehir, City Football Group’un gerçek bir üyesi olmayacak, ancak zamanı gelince bununla ilgili bir duyuru yapılacak” dedi.

İLK KEZ PATRONLAR DÜNYASI 6 AY ÖNCE YAZDI

İngiliz basını konuyu yeni duyururken Patronlar Dünyası Başakşehir’in City Group’a satılacağını bundan tam 6 ay önce, 24 Ağustos 2023’te özel haber olarak “City Football Group Rams Başakşehir’i satın alıyor” başlığıyla başlığıyla duyurmuştu.

Patronlar Dünyası haberinde City Football Group’un sahipleri Abu Dhabi United Group ile birlikte Çinli China Media Capital ve CITIC Capital’in, Rams Başakşehir futbol kulübünü satın almada son aşamaya geldiğini yazmıştı.

İLK YABANCI YATIRIM GÖZTEPE’YE YAPILMIŞTI

Göztepe Spor Kulübünün yüzde 70’lik hissesi Sport Republice şirketi tarafından satın alınmıştı. Şirketin sahibi Rasmus Ankersen, Türk sporuna yatırım yapan ilk yabancı isim olmuştu. Ankersen aynı zamanda Premier Lig ekibi Southampton’ın da sahibi.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx