İstanbul’da kediye çarpmamak için dükkana girdi

İHA

İstanbul’da yine bir sokak hayvanı kazaya neden oldu.

Bağlarçeşme Mahallesi’nde cadde üzerinde aracıyla seyreden bir sürücü, aniden önüne atlayan kediye çarpmamak için direksiyonu kırdı.

Aracıyla mağazaya girdi

O esnada aracın kontrolünü kaybeden sürücü, cadde üzerindeki bir alışveriş mağazasına daldı.

Olayda ölen ya da yaralanan olmazken aracın mağazaya girdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“Kaza yapan arkadaşımız şoktaydı”

Komşularının haber vermesiyle olay yerine gelen mağaza sahibi Selahattin Güneş, “İşyerime yakın bir yerde ikamet etmekteyim. Komşularımın olayı fark edip beni aramaları sonucu ben de hemen dükkana intikal ettim. Geldiğimde aracın dükkanıma girdiğini gördüm. Biz ilk önce yaralı var mı, kazayla ilgili ölüm var mı ona baktık. Baktık ki can kaybı da yok. Yaralanma da yok. Yalnızca yapan arkadaşımız şoktaydı. Onu biraz rahatlatıp teselli ettikten sonra, böyle şeylerin olabileceğini, canını sıkmamasını, ölüm olmadıktan sonra her şeyin olabileceğini söyledik.

“Kedi de sağ, kendisi de sağ”

Biraz rahatlattıktan sonra tekrar sorduk kazanın sebebi nedir diye. O da, yolda bir kedi geçtiğini ve ona vurmamak için böyle bir kazanın olduğunu söyledi. Belki de küçücük bir canı kurtarmak için kendi canını tehlikeye atmıştı.

Ama şükür olsun ki kedi de sağ, kendisi de sağ. Bizi sevindiren nokta da budur. Maddi olarak daha herhangi bir tespitimiz yapılmadı ama biz kendi tahminimizle 20 bin ila 30 bin arasında bir hasarın olduğunu tahmin ediyoruz. Ama dediğimiz gibi cana geleceğine mala gelsin. Bunlar çözülmeyecek şeyler değil.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir