İran, Mossad için çalışan 4 kişiyi idam etti

İran, İsrail‘in askeri teçhizat üreten bir fabrikaya bomba saldırısı düzenleme planlarına yardım etmekle suçlanan dört kişiyi idam etti. İran, bu kişilerin bomba saldırısı planlayan Mossad ile bağlantıları olduğunu iddia etti.

MOSSAD’IN TALİMATIYLA BOMBALI SALDIRI PLANLAMIŞLAR

İran devlet medyasına göre, ölüm cezaları Pazartesi günü Yüksek Mahkeme’nin itirazları reddetmesinden sonra infaz edildi. Dörtlü, İsrail‘in Mossad ajansı tarafından emredilen bir bomba saldırısını planlamakla suçlanıyordu. Bu kişiler, İran‘a Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesinden yasa dışı olarak giriş yaparak, İsfahan şehrindeki Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetler Lojistik için teçhizat üreten bir fabrikayı hedef almayı planlamışlardı. Operasyon, İran istihbaratı tarafından önlenmişti.

DÖRDÜ BİRDEN İDAM EDİLDİ

İran yargısının web sitesi Mizan Online, “Siyonist casus örgüt ile bağlantıları olan dört kişinin idam cezası bu sabah gerçekleştirildi” açıklamasını yaptı.

Muhammed Feramerzi, Muhsin Mazlum, Vefa Azerbar ve Pejman Fatihi; 18 Eylül 2023’te İsrail istihbarat servisi Mossad’a çalışmaktan idama mahkum edilmişlerdi.

Kaynak: SonDakika.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx