CHP’nin Mamak adayı Şahin’den tepki gören sözlerine ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, seçim çalışmaları sırasında sokakta karşılaştığı göçmen çocuklara yönelik ayrımcı ifadeler kullandığı görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Görüntülerde Gündüz, çocukları işaret ederek yanındakilere “Gönderirim ben bunları memleketine. Bunlar büyüyünce memlekete büyük sorun olacak” demişti. Görüntülerin sosyal medyada tartışma ve tepkilere sebep olması üzerine Şahin, yazılı bir açıklama yayımladı.

Gündüz, “Bugün Mamak ilçemizde, sığınmacı meselesinin yarattığı sorunlara dikkat çekmeye çalışırken kullandığım ifadeler maksadını aşmıştır” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

100 yıl boyunca her türlü ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı durmuş Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olarak, böyle bir konuyla gündeme gelmek beni derinden üzmüştür.

İlçe Başkanlığı, milletvekili adaylığı ve belediye başkan adaylığı görevlerinde bulunarak hizmet ettiğim partimin göçmenlere değil göç yaratan politikalara karşı olduğu, hepinizin malumudur.

Asla niyetim olmadığı halde, amacını aşan ifadelerim nedeniyle, başta oradaki evlatlarımız olmak üzere hassasiyet duyan herkese samimi özürlerimi iletiyorum.

Beni yakından tanıyan herkesin, bu ifadelerin görüşlerim olmadığını bildiğine inanıyor, bu konu üzerinden, partimizi yıpratmaya çalışan fırsatçıları da kınıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx