CHP’nin Ankara adaylarında eski MHP’li ve İyi Partili ağırlığı dikkat çekti: MHP’li Belediye Başkanı Yıldızkaya CHP’den aday

CHP MYK’da Antalya ve Muğla Büyükşehir Belediyelerinin de aralarında bulunduğu toplam 232 seçim çevresinde başkan adayı belirlenirken Ankara’daki ilçelerde eski MHP’li ve İyi Partili isimler dikkat çekti. Ankara adayları arasında bir de eski AKP’li İlçe Başkanı yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın aday göstermek istediği eski İyi Partili Mesut Özarslan’ın Mamak’ta aday gösterilmemesi üzerine altı ilçedeki aday belirleme yetkisinin Yavaş’a bırakıldığı öğrenildi. 

Ankara’da Etimesgut ilçesinden eski İyi Partili Mesut Özarslan’ı aday göstermek isteyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgut’ta tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu’nun aday gösterilmesi üzerine Genel Merkez’le karşı karşıya gelmişti. Yavaş, Özarslan’ı Mamak’tan aday göstermek isteyince bu kez Mamak İlçe Örgütü’nün tepkisi üzerine Genel Merkez, bu talebi de kabul etmedi. Yavaş da bunun üzerine Özarslan’ı başdanışman olarak görevlendirdi. Genel Merkez ve Mansur Yavaş ekibi arasında yapılan görüşmelerde Ankara’nın bazı ilçelerinde aday belirleme yetkisi Yavaş’a bırakıldı. 

Eski AKP’li İlçe Başkanı ile MHP’li Başkan CHP’den aday

Mamak’ta iş insanı Veli Gündüz Şahin’in adaylığı üzerinde karar kılınırken, Polatlı’da yeniden aday gösterilmeyen mevcut MHP’li Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya CHP’nin Polatlı adayı oldu. Nallıhan’da eski AKP Nallıhan İlçe Başkanı Ertunç Güngör’ün de PM’ye Nallıhan adayı olarak sunulmasına karar verildi. MYK kararlarına göre PM’ye sunulacak Ankara adayları arasında Kızılcahamam için İyi Parti’den istifa eden eski Kızılcahamam İlçe Başkanı Coşkun Ünal, Kalecik için İyi Parti Kalecik İlçe Başkanlığından istifa eden Satılmış Karakoç, eski MHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Beypazarı için de doktor Özer Kasap yer aldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir