Atkı, bere, eldiven ne varsa hazırlayın: Donacağız… İstanbul’da kar ne zaman yağacak? Tarih verildi, o güne dikkat!

Türkiye’de son 1 ayda yağışların artmasıyla barajlarda doluluk oranı yükseldi. İstanbul’da yağan son yağmurlarla barajlardaki doluluk oranı %41’den %47’ye çıktı. Doğu’da birçok ilde kar yağışı devam ediyor.

HAFTA SONUNA DOĞRU DONACAĞIZ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre; önümüzdeki hafta başında sıcaklık yükselecek. Hafta sonuna doğru ise sıcak hava, yerini sağanak yağış, kar ve fırtınaya bırakacak. Hafta sonu Marmara, Doğu Anadolu’da kar yağışı bekleniyor. İç Anadolu, Akdeniz, ve Doğu Karadeniz’de sağanak yağış etkili olacak.

İSTANBUL’DA PAZAR GÜNÜ KARLA KARIŞIK YAĞMUR YAĞACAK

İstanbul’da ise hafta başından çarşamba gününe kadar güneşli bir hava hakim olacak. Cuma ve cumartesi günleri sağanak yağış beklenirken, pazar günü ise karla karışık yağış bekleniyor. Yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olabilir.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “İç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının, Salı gününden itibaren artmaya başlayacağı mevsim normalleri civarına, kuzey ve batı bölgelerde yer yer mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir