200 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesini Elden Çıkaran Şirket Satışları Sürdürüyor

Bitcoin spot ETF konusunda başvuru yapan şirketlerden olan ARK Invest, 25 milyon dolarlık Coinbase hissesi sattı. SEC’ye yapılan bildirime göre satışlar dün yapıldı.

ARK Invest, ARK Innovation ETF’i vasıtasıyla 145 bin, ARK Next Generation Internet ETF vasıtasıyla ise 21 bin 100 adet COIN satışı yaptı. Toplamda 25 milyon dolara varan satışlar sonucunda ARK’ın COIN satışlarından elde ettiği rakam 200 milyon doları da aştı.

Son dönemde 100 dolar seviyesinden 180 dolara kadar yükselen Coinbase hisse değeri, birkaç gündür ise önemli düşüşler yaşadı ve dünü 152 dolardan kapadı.

2021 yılının boğa sezonunda nisan ayında ilk kez Nasdaq’ta listelenmeye başlayan Coinbase borsasının hisseleri o dönem 400 doların da üzerine çıkmıştı. Hisse değeri 2022’nin sonunda ise 30 dolara kadar inmişti.

TÜM GBTC HİSSELERİNİ SATIP BITCOİN ETF’İ ALMIŞTI

ARK Invest şirketi, aralık ayı sonunda elindeki tüm GBTC hisselerini de satmıştı. Coinbase gibi son dönemde GBTC hisselerini de satan şirket, bu satışlardan gelen paranın 100 milyon dolarlık kısmıyla BITO vadeli Bitcoin ETF’i almıştı.

Bloomberg analisti olan Eric Balchunas ise bu alımın bir geçiş hamlesi olduğunu belirtmiş ve “Kendi ETF’ine güç katmak ve yatırımcılarını korumak için güzel bir hamle…” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir