Yeni jenerasyonun altın yatırım alışkanlığı online alışverişten geçiyor

Yıla güçlü bir başlangıç yapan altın, Londra Külçe Piyasası’nda 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana en yüksek performansını gösterdi. Dünya Altın Kurulu’nun 2022’de altının yaşadığı talep artışının global gelişmelerle bağlı olduğu yorumu düşünüldüğünde, inançlı bir yatırım aracı olarak görülen altına yönelik talebi gözlemleyerek, değişen alışkanlıklara ayak uydurmak için dijital mağazalarını hizmete alan markalar, rekabet avantajı elde etti.

Türkiye’nin en büyük altın rafinerilerinden Ender Metal bünyesine bağlı NadirGold, 2013 yılından bu yana internet mağazası üzerinden külçe altın, ziynet altın ve külçe gümüş satışı gerçekleştiriyor. Müşterilerine daha düzgün hizmet verebilmek için gelişen teknolojiyi yakından takip eden NadirGold, bu doğrultuda internet mağazasını yeniledi. Yenilenen internet mağazasıyla birlikte yıllık cirosunda yüzde 40’a yakın artış yakaladı.


NadirGold Genel Müdürü Berat Özkan

Gelişmeleri kıymetlendiren nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, “Çatı markamız Az Metal, kurulduğu günden bu yana bölümde birincileri gerçekleştiriyor. Bugün NadirGold olarak, online mağazamızla bir sektörel değişimde daha başı çekiyoruz. Kullanıcı dostu bir dizaynla yenilediğimiz internet sitemizle külçe altın ve gümüş satışlarını dijital ortama taşıyoruz. Online mağazamızdan alışveriş yapan müşterilerimiz, Türkiye’nin önde gelen altın rafinerisi olarak ürettiğimiz memleketler arası geçerliliğe sahip altın eserleri ülkemizin her yerinden sipariş edebiliyor. Sigortalı kargo ve fiyatsız teslimat avantajlarımızla, kredi kartı ve havale üzere ödeme formüllerini kullanarak online altın alışverişini mümkün kılıyoruz” dedi.

ALTIN VE GÜMÜŞ FİYATLARI 4 DAKİKADA BİR GÜNCELLENİYOR

NadirGold’un yeni internet mağazasında altın ve gümüş fiyatlarının 4 dakikada bir aktüel kura nazaran yenilendiğine ve bu sayede müşterilerin en hakikat fiyatlardan alışveriş yapabildiğine dikkat çeken Berat Özkan, “Toplumumuzda altın, yıllar boyunca daima inançlı bir yatırım aracı olarak görüldü. Bu kapsamda online mağazamızda 0,25 gram ila 1000 gram ortasındaki eser çeşitliliğimiz sayesinde her bütçeye nazaran yatırım yapabilme fırsatı tanıyoruz. 16.00’a kadar verilen siparişleri tıpkı gün kargoya ulaştırıyor ve 3 iş gününde teslimat garantisi sunuyoruz. Kargodaki altınlar NadirGold teminatıyla teslim ediliyor ve yaşanabilecek rastgele bir olumsuz duruma karşı sigortalı olarak gönderiliyor. Kaybolma yahut çalınma üzere durumlarda para iadesi ya da yeni eser gönderimi üzere seçeneklerle tüketicilerimizi inançta tutuyoruz” sözlerini kullandı.

“GENÇ NESİLLER DA YATIRIM ARACI OLARAK ALTIN VE GÜMÜŞE İLGİ GÖSTERİYOR”

Konut hanımlarından üst seviye yöneticilere kadar herkesin online altın ve gümüş alışverişi yaptığını vurgulayan Berat Özkan, “‘Altını değerli yapan ender olmasıdır’ mottosuyla, milletlerarası standartlarda, üst seviye güvenlikli platformumuzla külçe altın, gramlık gümüş ve ziynet kategorilerinde sunduğumuz eserlerimizi İstanbul’daki merkez ofisimizden ülkemizin her yerine ulaştırıyoruz. Öte yandan Efes Antik Kent, Zeugma, Aspendos üzere kültürel miraslarımızdan esinlenerek ürettiğimiz hudutlu sayıda özel koleksiyonlarımızı, Ender Koleksiyon kategorimizde listeliyoruz. Elde ettiğimiz bilgileri incelediğimizde, kullanıcılarımızın yüklü olarak 25-55 yaş aralığında olduğunu görüyoruz. Bu durum, genç nesillerin da altını bir yatırım aracı olarak benimsediğini ve yenilikçi platformları tercih ettiğini ortaya koyuyor” sözlerini kullandı.

ALTIN HESABINI FİZİKÎ ALTINA ÇEVİRME İMKANI

Fizikî altın satın almanın yanında transfer imkanı da sunduklarına değinen nadirgold.com Genel Müdürü Berat Özkan, değerlendirmelerini şu sözlerle sonlandırdı: “Bankalarla mutabakatlarımız sayesinde müşterilerimiz, yenilenen internet sitemizi kullanarak hesaplarındaki altını istediği gram altına çevirebiliyor. Bu sürecin akabinde fizikî altınlar, sigortalı biçimde kargoyla müşterilerimize ulaştırılıyor. Ayrıyeten NadirGold’un yeni fiyatlarını tercih eden müşterilerimiz, online mağazamızı kullanarak altın hesaplarına havale de yapabiliyor. NadirGold olarak yarım asırlık tecrübemiz ve yenilenen online mağazamızla altın ve gümüş alışverişini günümüze uyarlıyor, dalda müşteri odaklı bir dönüşümün öncüsü oluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.