Uzmanından ‘ozon tedavisi’ açıklaması: Bağışıklığı güçlendiriyor

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hatice Kübra Aşık, ozon tedavisi hakkında bilgilendirdi.

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan kararsız bir moleküldür” diyen Aşık, “Atmosferde doğal olarak bulunan renksiz, keskin kokulu bir gazdır. Ozon tedavisi ise belirli ölçülerde ozon/oksijen karışımının beden boşluklarına yahut sirkülasyon sistemine uygulama sürecidir. Sistemik ozon uygulamalarından sonra kandaki oksijen düzeyi hissedilir seviyede artar” sözlerini kullandı.

“DAMAR TIKANMALARINDA YARDIMCI BİR TEDAVİDİR”

Ozon tedavisinin tek başına ya da öbür tedavilere takviye olarak kullanılabileceğini söyleyen Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hatice Kübra Aşık, “Ozon, diyabetin sistemik yan tesirlerini azaltır ve bilhassa ayak bölgesinde neden olduğu uyuşma ve ağrı üzere semptomların azaltılması ve dolanım bozukluklarının tedavi edilmesinde uygulanmaktadır. Ayrıyeten damarlarda genişleme yaparak, damar tıkanmalarında yardımcı bir tedavidir. Kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini ve kanın akışkanlığını artırarak oksijenlenmeyi artırır, dokuların beslenmesini sağlar” dedi.

“HAFIZA ÜZERİNDE OLUMLU TESİRLERİ VAR”

Ozon tedavisinin kan şeker seviyesini düşürdüğünü belirten Aşık, “Virüs, bakteri ve mantar üzerine güçlü dezenfektan tesir sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Anti-aging (yaşlanma karşıtı) tesir sağlar. Eklem ağrılarını, kas ağrılarını güzelleştirir ve hafıza üzerine olumlu tesirleri vardır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.