Twitter yatırımcıları, Elon Musk’a ve şirkete devralma teklifi üzerine dava açtı

Toplumsal medya platformu Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması teklifi üzerine şirket yatırımcıları dava açmaya hazırlanıyor.

Twitter yatırımcıları milyarderin şirket için yaptığı 44 milyar dolarlık teklifi ele alma konusunda Elon Musk ve toplumsal medya platformuna dava açıyor.

Davada, California şirket maddelerinin çeşitli biçimlerde ihlal edildiği belirtilirken, Tesla işvereninin “yanlış beyanları ve piyasa manipülasyonu ile Twitter’ın San Francisco’daki merkezinde ‘kaos’ yarattığı” için “yanlış davranış” ile suçlanıyor.

Davada ayrıyeten Musk’ın Twitter’daki değerli payını ve şirketin idare heyeti üyesi olma planını ifşa etmeyi geciktirerek finansal olarak yarar sağladığı belirtildi.

Bununla birlikte 95 milyondan fazla takipçisi olan tertipli bir Twitter kullanıcısı olan Musk tarafından atılan birkaç tweet’in “yanıltıcı” olduğunu argüman etti.

‘SATIN ALMAK İSTEDİĞİ ŞİRKETİ KÖTÜLEMEYE DEVAM EDİYOR’

Twitter yatırımcılarını temsil eden avukatlardan Frank Bottini, davanın Musk’ın “satın alma fiyatını yine müzakere etmek için 44 milyar dolara satın almak istediği şirketi kötülemeye devam etmesi” nedeniyle açıldığını söyledi.

Bottini, “San Francisco’da yaptığımız şikayet, Musk’ı yasa dışı davranışlarından sorumlu tutmayı amaçlıyor” dedi.

Analistler, Bay Musk’ın devralma teklifini düşürmenin yahut mutabakattan uzaklaşmanın yollarını arıyor olabileceğini düşünüyor.

Twitter payları halihazırda, Elon Musk’ın 54,20 dolarlık teklif fiyatından yaklaşık yüzde 27 daha düşük durumda süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.