Şehit Piyade Uzman Çavuş Uçakçı son seyahatine uğurlandı

 Şehit Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’nın Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle Sungurlu’ya götürüldü.

Buradan Sungurlu Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, evvel helallik alınmak üzere Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki konutuna, daha sonra merasim için Atatürk Meydanı’na götürüldü.

Merasimde tekerlekli sandalye ile yer alan şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın da merasimde ayakta durmakta zahmet çektiği görüldü.

Törende cenaze namazının kılınmasının akabinde Vilayet Müftüsü Muharrem Biçer tarafından şehidin ruhu için dua edildi.

Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın akabinde Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyet ettiği öğrenildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ulusal Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Belediye Lideri Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.