Pitbull cinsi köpeği iki kişiyi yaralamıştı! Tahliye edildi

İstanbul Beyoğlu’nda, pitbull cinsi köpeğini ağızlıksız gezdiren Orhan Yıldırım kendisini uyaran Muzaffer Akçayır ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Orhan Yıldırım, köpeğine Akçayır’a saldırması için komut verdi.

Muzaffer Akçayır’a saldıran köpek yere düşürerek ayağını ısırdı. Sonrasında ise yoldan geçen Bilgin Erbay’a saldıran köpek Erbay’ı da göğsünden ısırdı. Yaşanan olayın ardından yakalanan köpek sahibi Orhan Yıldırım, “silahla yaralama” suçundan tutuklandı. İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Orhan Yıldırım ile müştekiler Bilgin Elbay ve Muzaffer Akçayır katıldı.

“KOMUT VERDİĞİNİ DUYDUM”

Duruşmada olay anını anlatan Muzaffer Akçayır, köpeğin tasmasız bir şekilde önünden geçtiğini görünce, “Bu köpek kimin?” diye sorduğunu anlatarak, “Sanık geldi, köpeğim sahibi olduğunu söyledi, tasma elindeydi. Tasmasını bağlaması için uyardım, ‘Ağızlığı nerede?’ dedim. Cevap vermedi. İkinci kez başkası tarafından uyarılınca tasmasını taktı. Başka bir şahıs köpeğe yaklaşınca köpek havladı, sanığı ikinci kez uyarıp köpeği götürmesini söyledim. Bunun üzerine köpeğin tasması nasıl olduysa çıktı anlamadım. Sanığın, ya pişt ya da tut diye emir verdiği duydum” dedi.

“KÖPEĞİ TUTABİLİRDİ AMA TUTMADI”
Köpeğin boğazına hamle yapacağından korktuğu için yanında duran sopayı alarak vurduğunu söyleyen Akçayır, “Köpekle 10 dakika mücadele ettim. Aslında köpeği tutabilirdi ama tutmadı. Çünkü olaydan sonra bir komutla köpek, sahibinin yanına geri gitti. Ayağımın altı, sırtım, kollarımdan yaralandım. Psikolojik olarak da hala tedavi görüyorum. Basit bir yaralama gibi gözükse de reflekssiz biri olsaydım ölebilirdim. Can havliyle elimden gelen mücadeleyi yaptım” dedi.

HAKİM: “DUA ET SANA VURMAMIŞLAR”

İfadenin ardında söz verilen sanık Osman Yıldırım, “Ben müştekilere uzaklaşın dedim. Uzaklaşmadılar. Sopayla, inşaat küreği ile üstüme koştular” dedi. Sanığın bu savunması üzerine hakim, “Dua et sana vurmamışlar” deyince sanık, “Köpek olmasa bana vuracaklardı. Yalan söylüyorlar. Sizleri kandırıyorlar. Evet ısırdı ama ben ayağından tuttum çektim. Ben tutmasam daha kötü olurdu. Ben kurtardım” dedi. Bunun üzerine de hakim, “Sen komut verip ısırtmışsın köpeğe” diye tepki gösterince sanık, “Vallahi komut vermedim. ‘tut tut’, ‘kiş kiş’ demedim” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Alınan savunma ve beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tahliye edilmesine karar verdi. Sanığın haftanın her günü evine en yakın karakola giderek imza atmasına karar veren mahkeme, sanığa duruşmalara katılmadığı takdirde hakkında yakalama emri çıkarılacağı uyarısı yaparak duruşmayı erteledi.

“KÖPEK GÖRÜNCE YOLUMU DEĞİŞTİRİYORUM”

Duruşma sonrası gazetecilere konuşan Muzaffer Akçayır, ayağından yaralandığını söyleyerek, “Kimine göre basit, bana göre ölümle burun burunaydım. Hayvanları seviyorum ama hayvanlaşmış şahsılardan nefret ediyorum. Kolumda köpek dövmem var. Kimse kimseyi kandırmasın. O rahat rahat dolaşırken ben çalışamaz hala geldim. Hala yürürken ayaklarım ağrıyor. Artık Köpek görünce yolumu değiştiriyorum. Abartısız söylüyorum, en ufak köpekten tutun en büyük köpeğe kadar yolumu değiştiriyorum. Artık korkuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.