Müşteri kılığındaki 4 bayan 8 dakikada 54 giysi çaldı

Olay, Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde geçtiğimiz Perşembe günü akşam saatlerinde meydana geldi. Teze nazaran, giysi mağazana gelen 4 bayan, alışveriş yapar üzere giysilere bakmaya başladı. Beğendikleri giysileri ellerinde toplayarak pantolonlarına ve sırtlarına sakladı.

8 dakika içerisinde 54 giysi çalan bayanlar akabinde mağazadan uzaklaştı. Bayanların giysileri çaldığı anlar işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mağaza sahibi Özgür Şaro, ”Olay, akşam saat 20.00 sıralarında gerçekleşiyor. 4 bayan geliyorlar. Maskelerini gözlerine kadar çekiyorlar ve başlarına bandana takıp içeri giriyorlar. Olağan müşteri üzere içeride dolaşıyorlar ve birinci başta girer girmez kollarına bir tane eser alıyorlar. Kardeşim bunları olağan müşteri sanıyor. Üç kişi birlikte topluyorlar kıyafetleri, yalnızca bir bayanın kucağında dolduruyorlar. İçlerinden kıymetli ve hoş olanları kendilerine uygun olanları seçip tek tek kollarına diziyorlar. O esnada kardeşim gelen öteki müşteri ile ilgilenirken bunlar daha da hızlanıyor. Fırsattan istifade dışarı çıkıyor bir tanesi. Bu halde 45 – 50 tane eser dışarı çıkıyor. Öbür bayanlar içerde hala hırsızlık yapmaya devam ediyorlar. Giysileri artık sokacak bir yer bulamadıklarından pantolonun içine, sırtlarına gizliyorlar. Maddi olarak 15 bin TL ziyanımız oldu. Sıkıntı bir duruma soktular bizi. Tek isteğim onların bulunması” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.