MHP Genel Başkan Yardımcısından Fazıl Say’a tehdit: Nasıl öteceğini bil…

MHP Genel Başkan Yardımcısından Fazıl Say’a tehdit: Nasıl öteceğini bil…

Özdemir, “Sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…”dedi.

Sanatçı Fazıl Say’ın sosyal medya üzerinden esprili bir şekilde yaptığı paylaşıma MHP Kayseri Milletvekil İsmail Özdemir, “Piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.” dedi.

Fazıl Say, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir balık lokantasında yemek yemesini iktidar sözcüleri ve yandaş medyanın sürekli gündeme getirmesini eleştirerek, “Belediye başkanımız @ekrem_imamoglu nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dansetmiş, ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçelidir! Salvador Dali’nin de selamları var! ” paylaşımında bulundu.

Say’ın bu açıklamasına MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tepki göstererek, “Bizim nezdimizde CHP şakşakçısı bir şarlatandan öteye değer ifade etmeyen Say, artık fuzuli say’ılmaktadır.” dedi. Yalçın, Say’ı dengesiz olmakla suçladı.

SESİNİ KESERİZ UYARISI

Yalçın’dan sonra açıklama MHP’nin diğer bir genel başkan yardımcısı İsmail Özdemir ise Fazıl Say’ı tehdit etti. Özdemir, “Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.” dedi.

Özdemir’in Fazıl Say ile ilgili paylaşımı şöyle:

“İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.