Kabine Toplantısı ne vakit ve hangi gün düzenlenecek?

Kabine Toplantısı öncesinde on binlerce yurttaş yeni alınacak kararlara odaklandı. Son toplantıda icraya düşen borcu 2 bin liranın altında olan vatandaşların takipten çıkarılacağı ve borçlarının silineceği duyurulmuştu. Bu sayede takipteki 10 milyon evrakın sistemden düşeceği belirtilmişti. İki hafta aralıklarla yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete sesleniş konuşmasıyla kameraların karşısına çıktığı toplantının tarihleri merak ediliyor. Pekala, Kabine Toplantısı ne vakit yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI TARİHİ

İki hafta aralıklarla yapılan Kabine Toplantısı son olarak 5 Eylül’de düzenlenmişti. Eylül 2022’nin ikinci ve son toplantısının 19 Eylül Pazartesi günü Ankara’da yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Bakanlar Konseyi’nin öğlen vaktinden sonra Beştepe’de toplanması ve akşamüzeri alınan kararların vatandaşla paylaşılması bekleniyor. Öbür taraftan Kabine Toplantısının tarihine yönelik bir açıklama şimdi gelmedi.

SON TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

5 Eylül’de yapılan Kabine Toplantısında kontratlı işçilerin takıma geçiş süreci ve icralık belgelerin sistemden düşürülmesi ele alındı.

Buna nazaran, 15 Ağustos 2022 tarihinden evvel 2 bin liranın altında olan icra takibindeki borçların sarfiyat olarak gösterilip düşürüleceği muştusu paylaşıldı. Bu sayede süreçteki 10 milyon belge kayıttan kaldırılacak.

Ayrıca kontratlı işçilerin takıma alınması ve memurlara ödenecek promosyona da değinildi. Bu istikametteki değerlendirmelerin de önümüzdeki süreçte netlik kazanması bekleniyor. 

Buna ek olarak TOKİ Toplumsal Konut projesi ve Yunanistan’ın memleketler arası hukuka karşıt atakları de 5 Eylül’deki toplantıda masaya yatırıldı. Öğrencilere yeni devirde yapılacak KYK ödemeleri için de görüşmeler devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.