Instagram, tartışma yaratan özelliğini değiştiriyor

Instagram ve Twitter başta olmak üzere kimi toplumsal medya platformları, kullanıcılara anasayfada gördükleri içerikler için kısıtlı müdahale imkanı sunuyor. Instagram, timeline (zaman çizelgesi) olarak nitelendirilen sayfanın özelleştirilebilir hale geleceğini müjdeledi.

AKIŞ GÖNDERİLERİ ÖZELLEŞTİRİLEBİLECEK

Instagram’da en çok takip edilen bireylerden biri olan Kylie Jenner, Instagram’ın eski akış algoritmasına dönmesi için davette bulunmuştu. Birçok ünlünün emsal sıkıntılara değinmesi nedeniyle Instagram çalışmalarını hızlandırdı. Analistler, Instagram’ın TikTok gibisi akış algoritma üzerinde çalıştığını belirtiyor.

‘İLGİLENMİYORUM’ SEÇENEĞİ

ShiftDelete’in haberine göre; şirket, kullanıcıların keşfet sayfasında birden fazla gönderiyi “ilgilenmiyorum” olarak işaretleyebileceğini duyurdu. Kullanıcılar, bu sayede kısa müddette keşfet içeriklerini isteklerine nazaran şekillendirebilecek.

Instagram’ın anasayfa ve keşfet sayfalarını düzenleme konusundaki en değerli adımlarından bir başkası ise filtreleme özelliği. Kullanıcıların hesaplarındaki bir listeye ekledikleri muhakkak sözler, tabirler, emojiler, başlıklar ve etkiketler ile önerilen içeriği gizlemesini sağlayan özellik test edilmeye başlandı.

NE VAKİT KULLANIMA SUNULACAK?

Favoriler ismi verilen yeni sekme, beğendiğiniz biçimdeki içerikleri listelemenize yardımcı olacak. Bununla birlikte Instagram, takip ettiğiniz kullanıcıların gönderilerini kronolojik sıra ile görmenize imkan tanıyacak. Kronolojik gönderi listeleme özelliğinin Instagram’ın eski algoritmasıyla benzeri halde çalışacağı iddia ediliyor.

Sosyal medya platformunda önerilen gönderileri erteleme özelliği de bulunuyor ve kullanıcıların istenmeyen içeriklere 30 gün orta vermelerini sağlıyor. Yeni özelliklerin yakında tüm kullanıcılara sunulacağı kestirim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.