İngiltere Kraliçesi ‘Şeytan Ayetleri’ muharriri Salman Rüşdi’yi onurlandırıyor!

2008’de şövalyelik unvanı verilen İslam düşmanı ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaretlerin sahibi Salman Rüşdi’nin, İslam’a dönük yakışıksız telaffuzlarına karşı madalyalar, mükafatlar verilirken, onur listelerine dahil edilerek ‘dostlarıyla’ olması sağlanıyor.

Şövalyelik unvanı alan ve edebiyata yaptığı “üstün” hizmetlerden ötürü, ‘Onur Arkadaşları Nişanı’ alan Salman Rüşdi, İngiltere Kraliçesi’nin doğum gününe davet edildi.

1988’de Şeytan Ayetleri’nin yayımlanmasından sonra, birçok Müslüman, romandaki kısımlarda Hz. Muhammed’in ‘sahte bir peygamber’ olduğunu söz eden Rüşdi’nin cezalandırılması gerektiğini talep etti. Fakat Rüşdi Batılı ülkeler tarafından himaye edilip, kollanarak İslam düşmanlığı konusundaki muvaffakiyetleri nedeniyle de ödüllere layık görüldü.

Sapkın ve berbat telaffuzların yer aldığı kitabında Rüşdi, bir genelevde bulunan on iki fahişeye Peygamber’in eşlerinin isimlerini vermişti. Ve şeytanın, Muhammed’e Mekke halkıyla uzlaşması ve onları İslam’a çekmek için öbür ilahlara ibadet etmeye devam etmelerine müsaade vermesi için ilham verdiği, prestijsiz ve geçersiz bir geleneği – kelamda şeytani ayetleri – aldığını tabir ediyordu.

1989 yılında Margaret Thatcher idaresindeki İngiliz hükümeti, Ruşdi sapkınına 24 saat polis muhafazası verdi. Polis müdafaası olan Rüşdi uzun müddettir Avrupa’da ikamet ediyor. Kraliçe’nin Doğum Günü Onur Listesi’nde Salman Rüşdi’ye de yer verilmesi, İslam düşmanlığı konusunda Batı’nın ikiyüzlü tavrını yine açığa çıkarıyor.

KAYNAK: HAKSÖZ HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.