Erdoğan ‘Makamlara layık oldukları için gelmediler’ demişti: Davutoğlu’ndan görüntülü cevap

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen akşam katıldığı TRT ortak yayınında DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’yla ilgili ne düşündüğü lisana getirdi.

Yayında ilgili soru, Erdoğan’a AKP’ye yakın Sabah gazetesinin muharrirlerinden Okan Müderrisoğlu tarafından geldi. Müderrisoğlu’nun “Bir devir sizinle yol yürüyen ve değerli makamlara gelmiş isimler ve farklı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tarifiniz ya da değerlendirmeniz oluyor mu vakit zaman?” diyerek yönelttiği soruya AKP’li Cumhurbaşkanı ise Davutoğlu ve Babacan’ın layık olmadıkları halde o makamlara getirildiğini belirterek karşılık verdi.

“ONLAR O MAKAMLARA KENDİ LAYIK OLDUKLARI İÇİN GELMEDİLER”

AKP’li Cumhurbaşkanı’nın cevabının tamamı şöyle:

“Onu onların düşünmesi lazım. Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Şayet onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun değerini bilemedi. Öbür tarafta hakeza o da tıpkı. Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya çaba ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona nazaran kullanır.”

DAVUTOĞLU’NDAN GÖRÜNTÜLÜ YANIT

Erdoğan’ın ‘makam’ karşılığına Ahmet Davutoğlu’ndan görüntülü yanıt geldi.

Sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde Erdoğan’ın eski kelamlarından kesitler yer aldı. Davutoğlu “Sn. Erdoğan’a soruyorum: Liyakat nerede kaldı, ihanet kimde?” dedi ve şöyle devam etti:

“Samimi kitlelere soruyorum… Dava kimin ellerinde?”

Video, Davutoğlu’nun, “Ben davamı bırakmadım, AK Parti davayı bıraktı” kelamları ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.