Cumhuriyetin 100. yılına özel sergi

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO), 2006 yılında “Nasıl bir 2023 düşlüyorsunuz?” sorusu üzerine çocukların yaptığı resimleri, 17 yıl sonra sandıktan çıkararak Cumhuriyetin 100. yılında yeniden sergiliyor. “Benim 2023’üm” resim sergisi, 8 Mayıs 2023 Pazartesi günü, Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 31 Mayıs tarihine kadar hafta içi 09.00 – 17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

İSMMMO Yaşam Dergisi’nin ilk sayısı nedeniyle 2006 yılında düzenlenen resim yarışması, o dönem büyük ses getirmiş, Türkiye’nin dört bir yanından, hatta yurt dışından ilgi görmüş, gönderilen eserler Lütfü Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı’nda sergilenmişti. Serginin ardından resimler, 2023’te yeniden sergilenmek üzere özel olarak bir sandıkta muhafaza edildi.

İSMMMO Başkanı Erol Demirel, serginin temasını şöyle anlatıyor:

“Sergideki resimler, dünün çocukları, bugünün gençlerinin 2023 yılında nasıl bir dünya ve nasıl bir Türkiye istediklerini anlatıyor. 17 yıl öncesinden bir bakışla, bizi Cumhuriyet’in 100 yılını ve bugünümüzü düşündürmeye yöneltiyor. Ne olursa olsun çocukların hayalini kurdukları o dünyayı ve ülkeyi yaratabilmek için mücadelemiz devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir