Cumhur İttifakı’na alınmayan Doğu Perinçek: Mevcut rejim mafyokrasidir, ekonomi mafyası ve siyaset mafyası egemenliği gasp etmiştir

Cumhur İttifakı’na alınmayan Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, “Mevcut rejim, demokrasi değil, mafyokrasidir. Ekonomi mafyası ve siyaset mafyası egemenliği gasp etmiştir.” düşüncesini dile getirdi.

Vatan Partisi İstanbul Başkanlığı’nda  düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Perinçek partisinin 23 Nisan Bildirisi’ni açıkladı. 

Perinçek’in açıkladığı bildiri şöyle: 

“Aziz Türk Milleti, 

23 Nisan 1920, Türk Devriminin doruğudur. O gün Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla saltanata fiilen son verildi, Türkiye Millî Egemenlik çağına girdi. Cumhuriyet, fiilen 23 Nisan 1920 günü kuruldu. O gün Anadolu’nun bağrında kurulan Devrimci Millî Hükümet, İstanbul merkezli Padişah hükümetine karşı egemenlik mücadelesiyle tarih sahnesine çıktı. Büyük Millet Meclisi Hükümeti, Kurtuluş Savaşı koşullarında, emperyalizmin işbirlikçilerini iç savaşla bastırdı ve iktidarı bütün yurtta savaşa savaşa kazandı. 

23 Nisan 1920 günü Türk Milleti, Mustafa Kemal Paşa önderliğinde yeni bir Devlet, yeni bir Meclis, yeni bir Hükümet kurdu “Yeni Devlet, 29 Ekim 1923’ten sonra Türkiye Cumhuriyeti diye anıldı. Yeni Meclis, Büyük Millet Meclisi idi, Eylül 1920’den sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi diye anıldı. Yeni Hükümet, Büyük Millet Meclisi’nde kurulan Devrimci Millî Hükümet idi. 23 Nisan 1920, Demokrasimizin devrimle kuruluş günüdür. Büyük Millet Meclisi, İstiklâl Savaşının başlarında Anadolu’da ve Rumeli’de toplanan Yerel Kongreler sürecinin ürünüdür. En son Sivas’taki Genel Kongreden sonra Büyük Millet Meclisi’nin Ankara’da toplanması, Türkiye’nin demokratik devrim tarihinin doruğudur.

İstiklâl Savaşıyla kurduğumuz demokrasimiz, 1945 sonrasında Türkiyemizin ABD denetimine girmesiyle ağır darbeler yedi. Demokrasimiz, ABD güdümlü 1971, 1980, 2016 NATO darbeleriyle hasara uğradı.

1980 sonrasında Dünya Ekonomisiyle Bütünleşme adı verilen süreçte Millî Egemenliğimiz tahrip edildi. Sıcak Para Komisyoncuları, Dolar Borsa Vurguncuları, Büyük Faizciler ve Tarikat Rantçıları egemenliği ele geçirdi. İşçi ve çiftçiden esnaf sanayici ve tüccara kadar üreticiler, kenarlara sürüldü ve ezildi.

“Bugün egemenlik, 23 Nisan’da kurulan Büyük Millet Meclisi’nde değildir”

Bugün egemenlik millette değil, büyük faizcilerde ve vurgunculardadır. Bugün egemenlik, 23 Nisan’da kurulan Büyük Millet Meclisi’nde değildir. Ekonomi mafyası ve siyaset mafyası egemenliği gasp etmiştir. Mevcut rejim, demokrasi değil, mafyokrasidir. ABD işbirlikçisi mafya, sistemin siyasal partilerinin tepelerini de ele geçirmiş bulunuyor. PKK ve FETÖ, Meclis kürsüsündedir. Sistem partilerinin aday listelerine bakınız, ABD ve PKK güdümlü bölücüler, NATO bağlantılı FETÖ mensupları baş köşelerde. Meclis, Gazi Meclis olmaktan çıktı, bütün partileriyle toptan NATO’ya teslim oldu.

“Sistem çürüdü ve Meclis’i çürütme girişimi içindedir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir