Bu 5 Analistin Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı!

Bu beş analist, Mart ayında kripto piyasası için özellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatı için doğru tahminlerde bulundu. Kripto para piyasası hareketini tahmin etmek, yüksek oynaklığı ve bazen makroekonomik olaylarla ilişkisiz hareketi nedeniyle zor bir iştir. Ancak bu beş analist, Twitter’da Bitcoin, Ethereum ve XRP için doğru tahminler yayınlayarak bunu mükemmel bir şekilde yapmayı başardı. Kripto analisti Valdrin Tahiri, analistlerin tahminleri doğrultusunda BTC, ETH ve XRP’nin teknik resmine bir göz atıyor.

Bitcoin kripto piyasası hareketine liderlik ediyor

İki teknik analist, Bitcoin fiyat hareketini tahmin etmekte başarılı oldu. IncomeSharks, 10 Mart’ın en düşük seviyelerinden 20.000 doların altına satın aldı ve şu anda %30’dan fazla kârda. Alımın nedeni CME gap’ti (açığı). Öte yandan XForceGlobal, BTC düşüşünü mükemmel bir şekilde tahmin etmek için Elliott Wave Teorisini kullandı. Ek olarak, on-chain analist Will Clemente, volatilitenin 10 Mart düşüşünden hemen önce geri döneceğini tahmin etmek için açık faiz’e baktı. Ancak oynaklığın yönünü belirtmedi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 13-20 Mart tarihlerinde, Bitcoin fiyatı %27 artışla Mart ayında üç yıldan fazla bir süredir en yüksek yükseliş haftasını kapattı. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden kopuşu ve yeniden testi doğruladı. Ayrıca, haftalık RSI’nın kararlı bir şekilde 50’nin üzerine çıkmasına neden oldu. Sonuç olarak, Bitcoin haftalık kapanışı 24.800 doların altına ulaşmadığı sürece boğa eğilimi devam edecek. Bu da 20.000 dolara doğru keskin bir düşüşü tetikleyebilir. Mevcut durumda, en olası fiyat tahmini, 32.000 dolarlık bir sonraki dirence doğru bir artış.

BTC haftalık grafiği / Kaynak: TradingView

XRP fiyatı büyük bir yukarı harekete başlıyor

Kripto analisti Cvotrades, Ripple (XRP) fiyat çıkışını mükemmel bir şekilde tahmin etmek için hem fiyat hareketinde hem de RSI’da basit direnç çizgileri kullandı.

XRP token fiyatı, Mart ayının ikinci haftasında uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıkarken, haftalık RSI 50’nin (yeşil simge) üzerine çıktı. Bunların her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri olarak kabul edilir. Son 24 saat içinde XRP fiyatı 0,565 dolar direnç alanına ulaştı. Eğer patlarsa, fiyat 0,925 dolara yükselebilir. Ancak ralli ivme kaybederse, altcoin fiyatı en yakın destek olan 0,420 dolara düşebilir.

XRP haftalık grafiği / Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı ayı sapmasından sonra düşüyor

Ünlü kripto analisti Coldbloodshill, Ethereum fiyat hareketini tahmin eden kişiydi. 8-10 Mart tarihlerinde Ethereum düşüşünü tahmin etmek için düşüş sapmalarını (bearish divergences) kullandı.

Düşüşün ardından, günlük RSI’da yaklaşık bir ay süren düşüş eğilimi (yeşil çizgi) geldi. Daha sonra, gösterge bu trend çizgisinin (beyaz) üzerine çıktığında, yeni bir yükseliş hareketinin başladığının sinyalini verdi ve bu da yılın en yüksek seviyesi olan 1.859 dolara ulaştı.

ETH fiyatı şu anda 1.700 doların üzerinde işlem görüyor ve bunu destek olarak onayladı. Bu, sapma trend çizgisinden kopuşla aynı hizada olan başka bir yükseliş işaretidir. Sonuç olarak, fiyat bu desteğin altında kapanmadığı sürece 2.000 dolara doğru bir artış muhtemel. Ancak, bunun altında kapanırsa, dijital varlık 1.400 dolar destek seviyesine geri dönebilir.

ETH günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir