BTC, SHIB, ETH Değil: Akıllı Para, Bu 2 Altcoin’e Girdi!

Alternatif bir yatırım şirketi olan Valkyrie, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yeni bir belge sundu. Dosyaya göre, kripto odaklı trust’lardan ikisine 73,6 milyon dolar taze sermaye ekledi. Ekleme yapılan altcoin’ler BTC, ETH gibi popüler kripto para birimleri değil. Valkyrie, ikinci çeyreğin sonunda yönetim altında 1.2 milyar dolarlık varlığa sahipti. İşte detaylar…

ETH, BTC değil, bu fonlara para girdi

Yeni SEC başvuruları, yatırım firması Valkyrie’nin Tron ve Avalanche trust’ları için ek satışlar yaptığını gösterdi. İki fondan en eskisi geçen yıl piyasaya sürüldü. Ancak son zamanlardaki büyüme, geleneksel finansın ayı piyasasına rağmen kripto endüstrisine akmaya devam ettiğini gösteriyor. Akredite yatırımcılara TRON (TRX) kripto para birimine erişim sağlayan Valkyrie Tron Trust, Temmuz 2021’de 57 milyon dolarlık seviyelerdeydi. Şimdi sadece 50 milyon dolara geriledi.

Avalanche (AVAX) tokenına da bir çeşit yatırım sunan Valkyrie Avalanche Trust, ilk olarak Ocak ayında bir SEC dosyasında göründü. Ancak ilk satış henüz gerçekleşmemişti. Trust şimdi yaklaşık 24 milyon dolar topladı. Mayıs ayındaki 25 milyon doların biraz altına düştü. Bir Valkyrie sözcüsü, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Tron önemli bir çekiş kazandı çünkü Tron ağı, stablecoin’ler de dahil olmak üzere devam eden işlem büyümesini görmeye devam ediyor. Ayrıca Asya-Pasifik bölgesine aşina yatırımcılar dikkat çekmeye başladı. Avalanche ayrıca, KKR’nin Avalanche Blockchain’indeki bir özel sermaye fonunun bir parçasını tokenize etmek için Securitize ile bir anlaşmayı duyurdu. Bu gibi gelişmeler dahil olmak üzere, önemli bir oranda artan kabul görüyor.

SEC, Valkyrie’nin BTC vadeli işlem ETF’sini onaylamıştı

Nashville, Tennessee merkezli Valkyrie, sekiz protokol odaklı trust sunmakta. Ayrıca, bir merkezi olmayan finans (DeFi) koruma fonu, üç Nasdaq listesinde yer alan borsada işlem gören fon (ETF) sunmakta. Son olarak, bir protokol hazine yönetimini yatırımcılara sergiliyor. Mayıs ayında SEC, Valkyrie’nin XBTO Bitcoin Vadeli İşlem Fonu’nu onayladı. İki ay sonra firma, İsrail’deki erken aşamadaki girişimlere odaklanan planlı 30 milyon dolarlık bir fonla risk sermayesine geçtiğini duyurdu.

Valkyrie, Temmuz ayında geleneksel finans devleri BNY Mellon ve Wedbush tarafından desteklenen 11 milyon dolarlık bir stratejik finansman turunu kapattı. Firma, finansmanın sermayeden çok stratejik ortaklıklar tarafından yönlendirildiğini söyledi. Bu sırada, söz konusu trust’lara konu olan AVAX ve TRX’in fiyatları kırmızı tahtada yer alıyor. AVAX son 24 saatte yüzde 4.9’luk bir düşüş ile 18.07 dolardan el değiştiriyor. TRX ise yüzde 1 düşüş ile 0.0611 dolarda. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, düşüş Bitcoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.