Böyle skandal görülmedi! Teknik adam, kadın hakeme kafa attı

Brezilya alt liginde oynanan Nova Venecia ile Desportiva ES arasındaki maçta büyük bir skandala imza atıldı. Konuk takım teknik direktörü Rafael Soriano, kadın yardımcı hakem Marcielly Netto’ya kafa attı.

DEVREYİ ERKEN BİTİRMESİNE SİNİRLENDİ
Rafael Soriano, hakem Arthur Gomes Rabelo’nun takımı korner kullanmadan önce ilk yarıyı sona erdirmesine sinirlendi.

KAFA ATTI
Konuk ekibin teknik direktörü Rafael Soriano saha içindeki tartışma esnasında kadın yardımcı hakem Marcielly Netto’ya kafa attı. Bunun üzerine maçın hakeminden kırmızı kart görerek oyundan atıldı.

“YALAN SÖYLÜYOR”
Karşılaşmanın ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Soriano, “Ona saldırmadım, yalan söylüyor. İsterse karakola gidelim. Kadın olduğu için bunu kullanmak istiyor. Ona dava açacağım” dedi.

GECE KULÜPTEN KOVULDU
Yaşananların ardından kulüp, sosyal medyada yayınlanan resmi bir açıklama ile teknik direktörü görevden aldı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Desportiva, kamuoyuna, özellikle kadınlara yönelik olmak üzere fiziksel, sözlü, ahlaki veya duygusal her türlü şiddeti reddettiğini bildirir” denildi.

30 GÜNLÜK UZAKLAŞTIRMA
Ayrıca Soriano, Desportiva do Espírito Santo Adalet Divanı tarafından 30 gün süreyle uzaklaştırıldı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Saldırgan için örnek ceza talep etmeleri için Espírito Santo Futbol Federasyonu, Brezilya Futbol Konfederasyonu ve Spor Adalet Divanı’na mektup göndereceğimizi bildiririz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.