AKP’li belediye Halk Ekmek büfesine önce elektrik vermedi şimdi de etrafında kazı başlattı

AKP’li belediye Halk Ekmek büfesine önce elektrik vermedi şimdi de etrafında kazı başlattı

İstanbul’da milyonlarca dar geçimliyi ucuz ekmekle buluşturan Halk Ekmek büfelerine engellemeler sürüyor. AKP’li Üsküdar Belediyesi, 59 yaşındaki gazi Rıfat Aslan’ın işlettiği İstanbul Halk Ekmek büfesine 9 aydır elektrik bağlamadı. Belediye şimdi de büfenin etrafındaki kaldırımı söküp kazı çalışması başlattı. Aslan, “Kimse gelip ekmek alamıyor. Canıma tak etti.” dedi.

BAŞINA GELMEYEN KALMADI

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un aktardığına göre İstanbul Üsküdar’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şehit yakınları, gazi ve engellilerine tahsis ettiği Halk Ekmek büfelerinden birini işleten gazi Rıfat Aslan’ın başına gelmeyen kalmadı. Rıfat Aslan’ın büfesine önce AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından 9 aydır elektrik bağlanmadı. Kış soğuğunda elektriksiz kalan Gazi Aslan’ın başı şimdi de büfe etrafında yapılan kazılarla dertte. Rıfat Aslan yaşadığı sıkıntıyı “Büfe için bana önce ‘yaya geçidine engel teşkil ediyor’ dediler. Hatta büfe yaya geçidine engel oluyor diye yerimi bile değiştirmek istediler. Ardından da cadde boyunca sıra sıra elektrik panoları koydular.” dedi.

TÜP İLE ISINIYOR

Aslan, “Büfenin etrafını kazdılar. Oraya elektrik veriyorlar. Biraz ötede elektrik var, bende yok. Ben bu soğuk kış günü kendi imkanlarımla minik bir tüp ile ısınmaya çalışıyorum. Kimse gelip halimi sormuyor. Üsküdar Belediyesi’nden de bir dönüş yok. Bariyerlerle önümü kapattılar. Kimse gelip ekmek alamıyor. Bu yüzden bin 500-2 bin TL zararım var. Ekmek almak için, su almak için kimse gelip geçemiyor. Patika yol gibi oldu buralar.” dedi.

“BÜFEYİ AÇAMAYACAĞIM”

Halk ekmek büfesinin çevresi kazıldığı için vatandaşların gelememesi ve havanın soğuması nedeniyle pazartesi gününden itibaren büfesini kapatmayı düşündüğünü anlatan Aslan, “Pazartesi günü büfemi kapatmayı düşünüyorum. Artık canıma tak etti. Kimseyle uğraşacak halim kalmadı. Buraya sığmadım. Ben bu devlete hizmet vermiş bir insanım. Yaklaşık 500 metre ileride büfe var, elektriği var” diyerek tepki gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.