AKP, kopan seçmen için ‘geri kazanma’ kampanyası başlatıyor: Taban rahatsız

AKP, kopan seçmen için ‘geri kazanma’ kampanyası başlatıyor: Taban rahatsız

Hemen tüm araştırmalar ve anketler AKP’den önemli oranda taraftar kaybı olduğunu gösteriyor. AKP’nin bu kopuşu önlemek için yeni bir çalışma başlattığı ileri sürüldü. Çalışmayı duyuran Gazeteci Barış Yarkadaş, “Parti, adına ‘Geri Kazanma Stratejisi’ denilen bir çalışma başlatıyor. Bu çalışma eriyen oyların sebebini araştıracak. ” iddiasında bulundu.

Korkusuz Gazetesi yazarı Barış Yarkadaş bugünkü yazısında “AKP’ye oy veren seçmenin bir bölümü, partisinden ‘’kopuş’’ yaşıyor. Bu oran, muhalefetin beklediği seviyede olmasa da iktidar açısından ‘’alarm zilleri’nin çalmasına sebep oluyor” dedi.

Yarkadaş, konuya ilişkin ismini açılamadığı bir AKP’li yetkilinin, “Tabanda bir rahatsızlık olduğunun farkındayız. Bu rahatsızlığın temel sebebi, ekonomideki dalgalanma… Parti yönetimi bu yüzden kopuşları engellemek ve gidenleri de geri getirmek için yeni bir çalışma başlatıyor” dediğini aktardı.

GERİ KAZANMA STRATEJİSİ BAŞLATILIYOR

Yarkadaş’ın kaynağına yönelttiği “Ne yapacaksınız?” sorusuna aldığı yanıt şöyle: “Parti, adına ‘Geri Kazanma Stratejisi’ denilen bir çalışma başlatıyor. Bu çalışma eriyen oyların sebebini araştıracak. 2002 AK Parti ruhu masaya yatırılacak. O dönem seçimin nasıl kazanıldığı yeniden ele alınacak. Başarılı olduğumuz seçimlerdeki söylemlerimiz güncellenecek.”

Yarkadaş’a konuşan AKP’li yetkili sözlerini şöyle tamamladı: “Kopuşların sosyo ekonomik sebepleri masaya yatırılacak. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin halka yansıması ve halkın sisteme olan ilgisi ve desteği de ölçülecek. Seçime böyle hazırlanılacak. Parti teşkilatlarının yeniden canlandırılması için istişare toplantıları daha da artırılacak. Görüldüğü üzere, AKP yönetimi de tabandaki kopuşun farkında… Parti yönetimi 2022 yılını yukarıda özetlediğim tabloya çalışarak geçirecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.