AK Parti Küme Başkanvekili Turan’dan Kılıçdaroğlu’na: Bu ülkenin iktidarına verecek bir aklı yok

AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan Çanakkale’nin Yenice ilçesinde 3. etap doğal gaz temel atma ve doğal gaz yakma merasimine katıldı. Burada gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Turan, Meclisin son haftasında toplumun birçok kısmının beklediği kıymetli problemleri geride bırakarak Çanakkale’ye geldiklerini söyledi.

3600 ek gösterge, KDV indirimi, memur maaşları ve minimum fiyatın arttırılması üzere şu an gündemdeki problemlerin birçoğunu çözdüklerini anlatan Turan, “Dert var lakin tahlili biliyoruz diyoruz. Sorun var lakin sorunu görüyoruz diyoruz. Bizim ekonomik meselelerimizi büyüklerimiz eski günlerden daha âlâ bilecek. Hatırlayın 2001 krizinde bu ülkede çarklar durmuştu. İktisadın çarkları dönmüyordu. Kapanan fabrikalar, batan bankalar. Her gün bunları konuşuyorduk. Dönün geriye, 1995 krizinde o vakit ki 24 Nisan kararlarıyla bir arada bütün ülkenin idaresini İMF’ye veren hiçbir karar alamayan bir ülkenin günlerini yaşıyorduk. Ne 1990 krizinde ne de 2001 krizindeki üzere yatırımların durduğu, ihracatın bittiği, istihdamın azaldığı bir periyoda girmedik.” diye konuştu.

Ufak tefek sıkıntılar bulunduğunu aktaran Turan, şöyle devam etti:

“Her şeye karşın fabrikalarımız kapanmadı hamdolsun. Batan bankamız var mı? Artırımların karşılığında alt gelirli kesim ziyan görmesin diye derhal toplantılar yaparak memur ve personel artırımlarını arttırmayı misyon bildik. Şu an toplumsal bölümlerimizin bütün çoğunluğunun beklentisi karşılandı fakat taban fiyata verilecek artırımların temel düzenlemesi ocak ayında, yıl başında yapılacak. Buna karşın sorun var deyip toplantılar yapıldı.”

AA

“Her sorun bizim problemimiz”

Bülent Turan, Kabine Toplantısı’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli açıklamalar yaptığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, öğrencilerin aldıkları tahsil kredilerinin geri ödemelerinin rastgele bir enflasyon farkı yahut faiz uygulaması olmaksızın yalnızca alınan kredi sayısı üzerinden yapılmasının kararlaştırıldığını söylediğini lisana getiren Turan, “26 milyar üzere büyük bir sayı öğrencilerimizin üzerinden kalktı. Milyonlarca gencimizin beklentisiydi. Her sorun bizim sıkıntımız. Her sorun bizim sorunumuz. Nerede aşılması gereken bir sorun varsa aşmak için ağır mesai harcayacağız. Birisi çıkmış ‘Ben demiştim ondan yaptı.’ dedi. Şekle baktığımızda toplumsal medya fenomeni mi, toplumsal medya trolü mü, genel lider mı, muhakkak olmayan bir telaffuz ile bu ülkenin iktidarına verecek bir aklının olmadığını söylemek isterim. Şayet biz ondan akıl alıyor olsaydık ‘PYD komşumuz olsun.’ demesi üzere, işsizliğin tahlili için ‘muhtarlara özel kalem vermek’ üzere birçok mevzuda Türkiye’yi değil de Avrupa’yı ve Amerika’yı anması üzere kusurlarından ötürü kaçardık oradan. O yüzden bizim o siyasi akla değil milletin vicdanına muhtaçlığımız var.” formunda konuştu.

Konuşmaların akabinde 3. etap doğal gaz temel atma ve doğal gaz yakma merasimi gerçekleştirildi.

Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Yenice Kaymakamı Musa Göktaş, Yenice Belediye Lideri Veysel Acar, AKSA Doğalgaz Çanakkale Bölge Müdürü Çağdaş Adıbelli, etraf ilçelerin belediye liderleri ile vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.